Rektorska konferenca: Internacionalizacija visokega šolstva in pomen evropskih univerz

27.05.2024

V petek, 24. 5. 2024, je na Univerzi na Primorskem potekala Rektorska konferenca Republike Slovenije, na kateri so bile predstavljene izkušnje in znanja o dobrih praksah ter izzivih delovanja v evropskih mrežah. Pomembni vpogled v to dvoje sta na RK RS podala minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije RS prof. dr. Igor Papič, direktor za visoko šolstvo Urban Kodrič in predstavnica EUA (European University Association) Anna-Lena Claeys-Kulik. Ugledni gosti in predstavniki univerz so se na okrogli mizi pogovorili o pomenu evropskih univerz, saj te omogočajo profesionalni razvoj in krepitev znanja tako administrativnega in strokovnega osebja kot študentov. Izkušnje sodelovanja UNM v evropski mreži univerz StudyEU Amber Road je predstavila Sabina Krsnik, Kaja Kranjčič z Univerze v Novem mestu pa je izpostavila mobilnost na začetku kariere v okviru pobude StudyEU Amber Road.