Aktualne novice Univerze v Novem mestu

Na tem mestu lahko spremljate aktualne novice Univerze v Novem mestu. Novice in obvestila posameznih fakultet pa lahko spremljate na spletnih straneh:

Razvrsti po:

• Erasmus dan na Univerzi v Novem mestu

15.10.2021

Univerza v Novem mestu je z dogodkom Erasmus + - Just do it! obeležila Erasmus dneve, ki potekajo po vsej Evropi od 14. do 16. oktobra 2021.

• Nagovor rektorja Univerze v Novem mestu

01.10.2021

Spoštovane študentke in spoštovani študenti, s sodelavkami in sodelavci z velikim zadovoljstvom pričakujem novo študijsko leto. Vesel sem, da po dveh letih omejenega študijskega procesa spet začenjamo izvajati predavanja in vaje v živo, in srčno upam, da bomo tudi nadaljevali na tak način.
    Preberite več

• Informativni dan - 2. 9. 2021!

17.08.2021

Vabimo vas na informativni dan, ki bo 2. 9. 2021 ob 16.30 uri.
    Preberite več

• Informativni dan - 10. 6. 2021!

02.06.2021

Vabimo vas na informativni dan, ki bo 10. 6. 2021 ob 16.30 uri.

• Prepoved zbiranja ljudi na Univerzah

24.10.2020

Vlada Republike Slovenije je sprejela odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, s katerim začasno prepoveduje zbiranje ljudi na univerzah zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19. Odlok velja do preklica. Na Univerzi v Novem mestu bomo od 26. oktobra dalje poleg predavanj izvajali tudi vaje na daljavo v obsegu, ki jo omogoča ustrezna komunikacijska tehnologija.

• Prvomajski prazniki

24.04.2020

Obveščamo vas, da bo univerza od 27. aprila 2020 do 2. maja 2020 zaradi praznikov in kolektivnega dopusta zaprta. Vodstvo univerze

• UKREPI ZARADI COVID-19

18.03.2020

Glede na trenutno situacijo v zvezi z novim koronavirusom COVID-19 vam sporočamo, da Univerza v Novem mestu tudi v naslednjem tednu, od 16. marca DO PREKLICA, prekinja izvajanje vseh oblik pedagoškega dela neposredno na fakultetah in jih nadomešča z različnimi oblikami e-študija. Omejijo se tudi vse ostale oblike osebne komunikacije vključno z govorilnimi urami in se nadomestijo z e-komunikacijo (telefon, e-pošta, video sestanki …). O ukrepih v prihodnje boste obveščeni na tej spletni strani. Študentom in zaposlenim svetujemo, da redno spremljajo spletne strani Univerze v Novem mestu in njenih članic in Nacionalnega instituta za javno zdravje ter da ravnajo samozaščitno in odgovorno. Rektorat Univerze v Novem mestu

• KORONAVIRUS!!!

26.02.2020

Vsi zaposleni in sodelavci, ki ste se v zadnjih 10 dnevih zadrževali v Italiji ali ste bili v tem času v drugih krajih zunaj Evrope, kjer je znano, da obstaja epidemija koronavirusa, ostanite naslednjih 14 dni doma ne glede na svoje počutje. O tem pisno po e-pošti obvestite svojega delodajalca, ki bo vašo odsotnost ustrezno evidentiral, in svojega osebnega zdravnika. Študenti naj o tem pisno po e-pošti obvestijo referat za študentske zadeve. Če se v tem času pojavijo znaki, ki kažejo na okužbo s koronavirusom (povišana telesna temperatura, kašelj, občutek pomanjkanja zraka, težko dihanje), o tem po telefonu ali elektronski pošti obvestite svojega izbranega zdravnika. Ne hodite v ambulanto nenapovedano, da ne boste okužili še drugih. Zdravstvena služba je o ukrepih ob sumu na okužbo s koronavirusom obveščena in nanjo dobro pripravljena. Če v 14 dneh ne boste zboleli (kar je zelo verjetno), se lahko vrnete v službo oz. k organiziranim študijskim aktivnostim. Svetujemo tudi, da obvestite študente, profesorje ali poslovne partnerje iz bolj ogroženih držav, da svoj obisk do nadaljnjega odložijo.

• Dialog o prihodnosti EU, 12.4.2018 ob 16h

10.04.2019

Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji in Razvojni center Novo mesto vas v četrtek, 12. aprila 2018, ob 16. uri vljudno vabita na DIALOG O PRIHODNOSTI EU, ki bo potekal v prostorih Univerze v Novem mestu.

• Teden univerze: 13.5. - 24.5.2019

11.06.2019

Vabljeni na Teden Univerze Novo mesto, ki bo potekal med 13.5. - 24.5.2019. Obeta se zanimiv program.

Prikaži strani