Srečanje članov rektorske konference s predsednico države Natašo Pirc Musar

10.10.2023

V torek, 3. 10. 2023, je potekalo srečanje članov Rektorske konference z dr. Natašo Pirc Musar, predsednico Republike Slovenije. Na srečanju so razpravljali o izvajanju študijskih programov na slovenskih univerzah v angleškem jeziku, problematiki financiranja visokega šolstva ter problematiki zagotavljanja ustreznih študentskih namestitev. Sestanka so se poleg prof. dr. Marjana Blažiča, rektorja Univerze v Novem mestu, udeležili prof. dr. Gregor Majdič, rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Klavdija Kutnar, rektorica Univerze na Primorskem, prof. dr. Dean Korošak, prorektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Boštjan Golob, rektor Univerze v Novi Gorici, in prof. dr. Peter Jambrek, rektor Nove Univerze.